Podstawowe rodzaje kabin do malowania proszkowego

Malowanie proszkowe jest nowoczesną technologią nadającą metalowym przedmiotom oczekiwany kolor, za pomocą specjalnej farby. Proces odbywa się w kabinach, przystosowanych do tych celów. Pomieszczenie zapewnia odpowiednie warunki pracy oraz precyzyjne nakładanie farby na poszczególne elementy. Każda kabina musi być dostosowana do potrzeb zakładu.

Zastosowanie malowania proszkowego

Malowanie proszkowe jest nowoczesną technologią pokrywanie powierzchni metali, sproszkowaną farbą. Pozwala uzyskać pożądany kolor, jednocześnie nadając przedmiotom ciekawy efekt, w tym także dekoracyjny. Malowanie proszkowe ma zastosowane wszędzie tam, gdzie jest potrzeba pokrycia farbą przedmiotów stalowych. Metoda jest wykorzystywana przez producentów mebli metalowych. Pokrywają farbami proszkowymi m.in. regały, wieszaki, ekspozycyjne kosze i stojaki.  Z tej technologii korzysta także branża motoryzacyjna, do malowania praktycznie wszystkich elementów samochodów, motorów, rowerów, quadów, przyczep. Malowanie proszkowe ma również zastosowanie w branżach produkujących: sprzęt elektroniczny, AGD, stolarkę okienną i drzwiową, grzejniki, blachy, ogrodzenia, rynny i w wielu innych.

Podstawowe rodzaje kabin do malowania proszkowego

Malowanie proszkowe jest przeprowadzane w kabinach jednostanowiskowych otwartych i zamkniętych oraz w dwustanowiskowych zamkniętych. Są specjalnie projektowane na potrzeby danego zakładu. Firma SALIBOL zajmuje się produkcją kompleksowych linii lakierni proszkowych na indywidualne zamówienie na podstawie własnych projektów oraz dostarczonych przez zleceniodawcę. Urządzenia spełniają normy BHP oraz wymagania stosownych przepisów prawnych dotyczących ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska.  Kabina pozwala na profesjonalne i bezpieczne malowanie elementów.  Chroni przed wydostawaniem się napylanego proszku na zewnątrz i zapewnia odpowiednie warunki pracy. Kabina musi mieć m.in. odpowiedni system wentylacji oraz oświetlenie.