Jak przygotować powierzchnię do lakierowania proszkowego?

Lakierowanie proszkowe cieszy się obecnie ogromną popularnością. Dzieje się tak za sprawą estetycznego wykończenia, które gwarantuje ta nowoczesna metoda obróbki. Kluczem do uzyskania bardzo dobrej jakościowo powierzchni pod lakierowanie proszkowe jest jej dokładne wyczyszczenie. Nawet najmniejsze zabrudzenie może doprowadzić do nierównego nałożenia farby. Wzrasta wówczas ryzyko pojawienia się na lakierowanym elemencie pęknięć, nierówności czy zmniejszenia wytrzymałości farby. Przygotowanie powierzchni do lakierowania proszkowego może polegać na:

  • piaskowaniu,
  • odpylaniu,
  • odtłuszczaniu,
  • pokryciu jej warstwą antykorozyjną.

Odpowiednie przygotowanie powierzchni do lakierowania proszkowego nie jest łatwe. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług wykwalifikowanych firm oferujących usługi tego typu. Można mieć wówczas pewność, że proces lakierowania proszkowego odbędzie się prawidłowo. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą lakierowania proszkowego w województwie kujawsko-pomorskim.

Jakie są metody przygotowania powierzchni do lakierowania proszkowego?

To, jaka metoda zostanie użyta do oczyszczenia powierzchni pod lakierowanie proszkowe, zależy od materiału, na którym będzie stosowana. Można zdecydować się na metodę mechaniczną lub na metodę chemiczną. Przy czym każda z nich ma na celu uzyskanie odpowiedniej chropowatości powierzchni.

Pierwszy ze wskazanych wariantów polega na zastosowaniu metody strumieniowo-ściernej. Ścierane są wówczas wszelkie zanieczyszczenia z obrabianej powierzchni. Metoda chemiczna natomiast stosowana jest w pracy nad konkretnymi materiałami: podczas przygotowywania stopów metali niezależnych czy żelaznych. Jednym z najpopularniejszych procesów przeprowadzanych w ramach metody chemicznej jest fosforowanie cynkowe.